Hemodiyaliz Ünitesi
23 Kasım 2022

TORBALI DEVLET HASTANESİ HEMODİYALİZ MERKEZİ

Torbalı Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 2003 yılında 2 cihaz ile hizmete girdi. 2017 yılının Ağustos ayında açılan yeni hastanemizde faaliyetine devam etmektedir. Merkezimiz biri Hepatit B hastaları için olmak üzere 11 cihaza sahiptir.

Yeni merkezimiz 140 m² bekleme salonuna sahiptir. Diyaliz salonumuz 285 m² alana sahiptir. Merkezimizde kadın ve erkek ayrı ayrı giyinme soyunma odaları vardır. Odalarda tuvalet ve her hastaya ait kilitli dolap mevcuttur. Hepatit B ve Hepatit C hastalarımız için hastane odası konforunda, tuvalet banyosu içerisinde ayrı odalar mevcuttur.

            Her hastamız için ayrı, uydu sistemine bağlı, bireysel televizyon ve televizyon kulaklığı bulunmakta ve diyaliz süresince sıkılmadan, kaliteli vakit geçirmektedirler. Merkezi ve klimalı salonumuzda yaz, kış soğuk ve sıcaktan etkilenmeden konforlu bir diyaliz hizmeti sunmaktayız.

Hemodiyaliz merkezimiz, hastanemizde bulunan UPS ve jeneratör nedeniyle elektrik kesintilerinden etkilenmemektedir. Diyaliz hizmeti kesintisiz devam etmektedir.

Hastanemiz vizyonu “Torbalı ve çevre halkına sağlık hizmeti sunumunda rekabet koşullarını belirleyen, sürekli kalitesini arttıran lider bir sağlık kurumu olmak.”  doğrultusunda hizmet vermektedir. Merkezimiz hizmet alan ve hizmet veren memnuniyetini esas almaktadır.

           4008 S, B 10+1 Cihazımız mevcut olup bir hepatit B pozitif oda ve cihazımız ile hastalarımız kendilerine ayrılan odada tedavi görmektedir.